
ЕС и Свят 25.01.2024 14:32 Снимка: ДНЕС+
Гръцки фермери подготвят засилване на протестите си
Гръцки земеделци, които вече няколко дни протестират на различни места в Тесалия и гръцка Македония, планират да засилят протестите си и да блокират още пътища, съобщава телевизия Скай, цитирана от БТА.
След вчерашните протести участниците са решили да продължат блокадата край Кардица, Тесалия, и отново да се опитат да затворят магистралата Атина - Солун.
Край Лариса вчера са били издигнати още две блокади на пътищата Лариса – Трикала и Лариса – Волос.
Продължават протестите и в района на Епаноми край Солун, където земеделците планират в петък да се опитат да затворят пътния възел за солунското летище.
Вчера на места имаше напрежение между протестиращите и полицията, след като земеделци с трактори се опитаха да блокират пътя E65 от Трикала към Централна Гърция, както и магистралата. Фермерите успяха да достигнат до магистралата без машините си, но бяха отблъснати от полицията със сълзотворен газ.
Основните искания на фермерите се отнасят до изплащането на обезщетения за щетите, претърпени от наводненията през септември миналата година, както и до мерки за намаляване на себестойността на производството.
Гръцкият министър на аграрното развитие и храните Лафтерис Авгенакис, цитиран от АНА-МПА, изрази готовност за диалог на реалистична основа, но видя и политически подбудители зад действията на земеделците.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09269 |
![]() |
1 | 2.26763 |
![]() |
10 | 3.86688 |
![]() |
100 | 4.17071 |
![]() |
1 | 1.66213 |
Последни новини
- 15:10 Нов скандал в Испания! Висш социалист подава оставка заради обвинения в сексуален тормоз
- 14:59 Роберт Фицо отново блокира 18-ия пакет от санкции срещу Русия
- 14:47 "Дейли телеграф": Израел е скрил попаденията на Иран по пет военни обекта
- 14:36 Bild: Германският бизнес поиска пълна промяна на икономическата политика на ЕС
- 14:26 "Принцът на мрака" Ози Озбърн се прости с публиката с „най-великото метъл шоу“ в историята
- 14:14 Празните складове на Пентагона показват пълната демилитаризация на НАТО от Русия
- 14:03 25% по-ниски добиви от пшеница отчитат в Добруджа тази година
- 13:52 Костадинов продължава да иска да извади България от еврозоната, "когато получим властта"