Горбачов ще защитава Путин пред Меркел
ЕС и Свят 06.11.2014 22:43
Последният съветски лидер Михаил Горбачов ще защитава позицията на руския президент Владимир Путин по украинската криза и ще разкритикува американската намеса, когато се срещне с канцлера на Германия Ангела Меркел по време на церемониите по повод 25-тата годишнина от падането на Берлинската стена, предаде Франс прес.
"Ще защитавам твърдо Русия и президента на Русия Владимир Путин по време на политическия форум, който ще се състои в неделя в Берлин", каза Горбачов. "Напълно съм убеден, че Путин защитава днес повече от който и да е интересите на Русия. Има разбира се в неговата политика неща, които могат да се критикуват, но не искам да го правя и не искам някои друг да отправя такива критики", добави бившият съветски президент.
"Русия създаде след разпадането на СССР нови връзки и нови структури на сътрудничество. Всичко вървеше на добре, но това не се нравеше на всички в САЩ", каза Горбачов, цитиран от БТА.
"САЩ имат други планове. Трябва им друг контекст, който да позволи да не намесват навсякъде. Дали тази намеса е добра или лоша, това тях не ги интересува. Това, което ги интересува, е те да могат да се месят", каза лауреатът на Нобеловата награда за мир. "Твърдо съм убеден, че проблемът с Украйна е само претекст, използван от САЩ да се месят в делата на другите страни", заключи Горбачов./pik.bg
"Ще защитавам твърдо Русия и президента на Русия Владимир Путин по време на политическия форум, който ще се състои в неделя в Берлин", каза Горбачов. "Напълно съм убеден, че Путин защитава днес повече от който и да е интересите на Русия. Има разбира се в неговата политика неща, които могат да се критикуват, но не искам да го правя и не искам някои друг да отправя такива критики", добави бившият съветски президент.
"Русия създаде след разпадането на СССР нови връзки и нови структури на сътрудничество. Всичко вървеше на добре, но това не се нравеше на всички в САЩ", каза Горбачов, цитиран от БТА.
"САЩ имат други планове. Трябва им друг контекст, който да позволи да не намесват навсякъде. Дали тази намеса е добра или лоша, това тях не ги интересува. Това, което ги интересува, е те да могат да се месят", каза лауреатът на Нобеловата награда за мир. "Твърдо съм убеден, че проблемът с Украйна е само претекст, използван от САЩ да се месят в делата на другите страни", заключи Горбачов./pik.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:50 Хороскоп за петък, 26 юни 2026 г.
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси