ЕС и Свят 27.09.2023 13:01 Снимка: ДНЕС+
Германия слага КПП-та на границите с Полша и Чехия
Очаква се днес германският министър на вътрешните работи Нанси Фейзър да обяви временни гранично-пропускателни пунктове по границите с Полша и Чехия, твърди публикация в изданието "Политико".
Източник, близък до управляващите, обяснява, че целта е да се ограничи броят на търсещите убежище в Германия.
Граничният контрол ще влезе в сила в "близките дни", се посочва в публикацията. Германското правителство е принудено да предприеме мерки за овладяването на мигрантския натиск, предаде БНТ.
За първите 8 месеца на тази година около 204 хиляди души са поискали убежище в страната. Това е 77% повече в сравнение със същия период на миналата година.
Полицейското присъствие в граничните райони беше засилено още преди седмица. "Политико" коментира, че германските власти демонстрират по-строг подход към миграцията и заради предстоящите на 8 октомври местни избори в провинциите Бавария и Хесен.
CHF
|
1 | 2.10146 |
GBP
|
1 | 2.22001 |
RON
|
10 | 3.84605 |
TRY
|
100 | 4.04334 |
USD
|
1 | 1.70191 |
Последни новини
- 09:07 Разследват длъжностно лице в Държавен фонд "Земеделие" за поискан подкуп
- 09:00 До 5 г. затвор за организиране на незаконни социални домове и услуги
- 08:52 Белоусов докладва на Путин: САЩ може да разположат ракети, достигащи Русия за 6 минути
- 08:45 Песков: Ситуацията със САЩ потвърждава, че опасенията на Русия са били основателни
- 08:37 Британското посолство отговори на Борисов: Не е подавано искане за отмяна на санкции
- 08:29 Желязков: Троицата на диалога - работодатели, синдикати и МС, може да работи само в своята пълнота
- 21:26 Хороскоп за четвъртък, 6 ноември 2025 г.
- 19:37 Висящото чудо на Китай: Манастир в небето