
ЕС и Свят 25.11.2022 12:26 Снимка: ДНЕС+
Германия: Patriot в Полша са за територията на НАТО, не за Украйна
Германският министър на отбраната Кристин Ламбрехт потвърди в четвъртък, че противовъздушните ракетни системи Patriot, предложени на Полша, са предназначени за използване на територията на НАТО и следователно не могат да бъдат изпратени в Украйна преди предварителни дискусии в целия алианс.
Коментарите на Ламбрехт идват ден след като полското правителство предложи Германия да изпрати ракетните системи, предназначени за Полша, в Украйна, вместо да подсили нейната защита срещу руски атаки.
"Тези ПВО са част от интегрираната противовъздушна отбрана на НАТО, което означава, че са предназначени да бъдат разположени на територията на НАТО", контрира Ламбрехт предложението, направено от полския министър на отбраната Мариуш Блашчак.
Блашчак подчерта, че прехвърлянето на тези системи за противовъздушна отбрана в Украйна в същото време би укрепило източната граница на НАТО.
Дискусиите възникнаха, след като заблудена ракета удари полско село миналата седмица и уби двама цивилни.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 19:33 Проруският опозиционен блок излезе начело преди изборите в Молдова на 28 септември
- 19:25 Българите обръщат поглед към Азия: Ръст в търсенето на екзотични валути
- 19:17 Съдът в Анкара отложи делото за отстраняването от длъжност на лидера на опозицията
- 19:10 Пребитият шеф на полицията, Русе е в съзнание, без опасност за живота, но остава под наблюдение
- 19:03 О.з. полк. Стоянов: Пилотите ни нямат подготовка за полети на пределно малка височина
- 18:56 Кеворк Кеворкян: Оскъдица
- 18:48 МВнР привика Митрофанова заради руските дронове над Полша. Н.Пр.: Това е провокация!
- 18:41 Атаките на ВСУ опустошиха базата на руския Черноморски флот в Крим