Георгиевски очаква да бъде БГ-посланик
ЕС и Свят 10.08.2007 17:20
Бившият премиер на Македония Любчо Георгиевски изразява голямо учудване от “кампанията и шумотевицата в страната “ по повод на информацията, че той подкрепя кандидатурата на Кирил Пендев за кмет на Благоевград за предстоящите местни избори у нас.
Според Георгиевски подобно нещо е съвсем нормална и европейска практика в демократичните държави. Изявлението завършва със следния въпрос: “След като за подобно нещо се написаха толкова много неща ,какво ли ще стане, когато разберат, че на 1 септември съм назначен за посланик на Република България в Македония”.
Изявлението е написано на бланка на ВМРО-Народна партия и е подписано и подпечатано от партията и самия Любчо Георгиевски. Съобщението е изпратено до всички основни медии в страната.
БГНЕС публикува пълният текст от писмото, което бе разпространено днес след обяд. От пресцентъра на партията потвърждават, че то е изпратено от там.
“Когато в някоя държава се насрочват парламентарни или местни избори всички политически партии започват битката за включването в кампанията си на колкото е възможно повече известни чуждестранни политици. Така е и в Р. Македония и ВМРОДПМНЕ и СДСМ са канили чуждестранни политически лица, които да похвалят техните кампании и да призоват гражданите да гласуват за тях.
В останалите европейски държави тази практика е много по-голяма, та дори и действащи премиери участват в кампания на други държави. Само в този контекст мога да коментирам и моето включване и подкрепа на кандидатурата на Кирил Пендев като кмет за Благоевград. Наистина не знам, защо македонските медии правят такава пушилка за нещо което е нормално и в Македония и в други европейски демокрации.
След като за това нещо се написаха толкова много коментари, какво ли може да очаквам на 1 септември когато разберат, че съм назначен за посланик на Р. България в Македония”.
БГНЕС припомня, че след като стана ясно, че Любчо Георгиевски и неговото семейство са получили българско гражданство в съседна Македония започна кампания срещу него и партията му. Любчо Георгиевски бе лидер на ВМРО-ДПМНЕ от основаването й през юни 1990 г до пролетта на 2003г.
Георгиевски бе министър-председател на Македония от есента на 1998г. до края на 2002г. На 22 февруари 1999 година бе подписана декларация за нормализирането на двустранните отношения. Тогава Македония получи и военна помощ от България./БГНЕС
Според Георгиевски подобно нещо е съвсем нормална и европейска практика в демократичните държави. Изявлението завършва със следния въпрос: “След като за подобно нещо се написаха толкова много неща ,какво ли ще стане, когато разберат, че на 1 септември съм назначен за посланик на Република България в Македония”.
Изявлението е написано на бланка на ВМРО-Народна партия и е подписано и подпечатано от партията и самия Любчо Георгиевски. Съобщението е изпратено до всички основни медии в страната.
БГНЕС публикува пълният текст от писмото, което бе разпространено днес след обяд. От пресцентъра на партията потвърждават, че то е изпратено от там.
“Когато в някоя държава се насрочват парламентарни или местни избори всички политически партии започват битката за включването в кампанията си на колкото е възможно повече известни чуждестранни политици. Така е и в Р. Македония и ВМРОДПМНЕ и СДСМ са канили чуждестранни политически лица, които да похвалят техните кампании и да призоват гражданите да гласуват за тях.
В останалите европейски държави тази практика е много по-голяма, та дори и действащи премиери участват в кампания на други държави. Само в този контекст мога да коментирам и моето включване и подкрепа на кандидатурата на Кирил Пендев като кмет за Благоевград. Наистина не знам, защо македонските медии правят такава пушилка за нещо което е нормално и в Македония и в други европейски демокрации.
След като за това нещо се написаха толкова много коментари, какво ли може да очаквам на 1 септември когато разберат, че съм назначен за посланик на Р. България в Македония”.
БГНЕС припомня, че след като стана ясно, че Любчо Георгиевски и неговото семейство са получили българско гражданство в съседна Македония започна кампания срещу него и партията му. Любчо Георгиевски бе лидер на ВМРО-ДПМНЕ от основаването й през юни 1990 г до пролетта на 2003г.
Георгиевски бе министър-председател на Македония от есента на 1998г. до края на 2002г. На 22 февруари 1999 година бе подписана декларация за нормализирането на двустранните отношения. Тогава Македония получи и военна помощ от България./БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн