ЕС и Свят 10.10.2025 10:18 Снимка: ДНЕС+
Генщабът на Украйна: ВСУ удариха още една рафинерия в Русия
През нощта на 9 октомври Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) нанесоха успешни удари по два важни промишлени обекта на руска територия – Коробковския газопреработвателен завод (ГПЗ) и производствено-контролната станция на линията Ефимовка (ПКСЛ) във Волгоградска област, предават УНИАН и "Фокус".
"На територията на двете предприятия са регистрирани експлозии и пожар, информацията за последствията от щетите се изяснява. Украинските отбранителни сили последователно предприемат мерки, насочени към подкопаване на военно-икономическия потенциал на Руската федерация, за да спрат въоръжената агресия срещу Украйна", се казва в изявлението на Генералния щаб на ВСУ.
Според Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна, газопреработвателният завод "Коробковски" е един от най-големите заводи за първична преработка на природен газ и съпътстващ нефтен газ в Южна Русия с проектен капацитет от 450 милиона кубически метра природен и съпътстващ газ годишно и 186 хиляди тона широка фракция леки въглеводороди годишно.
От ВСУ отбелязват също, че ГДС "Ефимовка“" е станция, която обслужва няколко магистрални тръбопровода за транспортиране на нефт и нефтопродукти в региона с пропускателен капацитет от 50 млн. тона годишно.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 15:15 Слави Трифонов: На БТВ не ѝ харесва кого харесва Цънцарова и законът ѝ дава право да я уволни
- 15:04 Нова надежда за мир в Украйна: Руските преговарящи пътуват за Маями
- 14:52 САЩ предприеха мащабни удари срещу десетки цели на "Ислямска държава" в Сирия
- 14:41 Три са възможните дати за парламентарните избори - 22 или 29 март, или 5 април
- 14:31 Рубио: САЩ е единствената страна, която може да разговаря едновременно с Русия и Украйна
- 14:18 Кардамски: Това ли е предизборното обещание на ПП-ДБ – за тяхната невнятна политика да сочи MAFIQTA?
- 14:06 Рим въвежда платен достъп за туристи до фонтана "Треви"
- 13:55 Military Watch Magazine: Русия е готова за ядрена война - ракетен полк "Ярс" проведе учения в Сибир