ЕС и Свят 02.03.2026 18:20 Снимка: ДНЕС+
Генерал от Корпуса на гвардейците на Ислямската революция е временен министър на отбраната на Иран
Генералът от Корпуса на гвардейците на Ислямската революция Маджид Ебнелреза бе назначен за временен министър на отбраната на Иран от президента Масуд Пезешкиан, след като предшественикът му загина при американски и израелски удари, предаде Франс прес.
"По решение на президента Масуд Пезешкиан генералът от Революционната гвардия Маджид Ебнелреза беше назначен за временен министър на отбраната", обяви говорител на президентството в съобщение, публикувано в "Екс".
Ръководителят на иранския Върховен съвет за национална сигурност Али Лариджани заяви днес в "Екс", че "Иран, за разлика от САЩ, се е подготвил за дълга война". По-рано той отхвърли възможността за преговори със САЩ.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Новият стар директор на МВР в Пловдив е махнат заради случая "Цалапица"
- 19:25 БДЖ ще представи в Карлово най-новия си локомотив, наименуван на Васил Левски
- 19:17 Американка изпусна титла в полумаратон заради грешен завой
- 19:10 Зендая и Том Холанд са се оженили тайно
- 19:05 Проф. Радостина Александрова, БАН: Заболявания от миналото като скорбут и туберкулоза се завръщат
- 19:02 Хаосът в родните щанги продължава, застрашен е лицензът на федерацията
- 18:55 Огнен стълб в морето изненада НАТО - секретен товар бе изпепелен за секунди на пристанището в Одеса
- 18:48 Япония забранява от април използване на външни батерии по време на полет