
ЕС и Свят 27.12.2024 14:34 Снимка: ДНЕС+
Гърция намалява данъците върху имотите, ако са застраховани срещу природни бедствия
Гърция намалява данъците върху имотите. От днес изплащат и помощите за отопление.
Около 200 хиляди собственици на имоти в Гърция получават 20% намаление върху данъка, ако са застраховали имота срещу природни бедствия.
Тази промяна в данъчната наредба е след опустошителните наводнения и пожари в последната година, пише БНР.
Собствениците на по-скъпи имоти побързаха да се застраховат, за да намалят чувствително данъка върху имота. Много от тях са чужденци, които притежават имот в Гърция, съобщават от общините.
От днес се изплаща държавната помощ за отопление. На нея имат право и българите, които живеят и работят в Гърция. В зависимост от района и вида на жилището помощите са от 100 евро до 800 евро, изплатени на три вноски. Сумата се превежда по банковата сметка. Право на помощи имат семействата ,независимо с какво се отопляват. От тази година се изплащат помощи и за отопление с ток.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08466 |
![]() |
1 | 2.27971 |
![]() |
10 | 3.92958 |
![]() |
100 | 4.47481 |
![]() |
1 | 1.71339 |
Последни новини
- 19:35 Ница - съкровището на морския бряг
- 19:28 Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Италия
- 19:21 Първи печатни издания на Шекспир се очаква да достигнат цена между 4 и 5 милиона евро
- 19:13 Карлос Алкарас отказа участие на тенис турнира в Мадрид заради контузия
- 19:05 Учени: Един фъстък на ден може да предпази от алергия
- 18:58 На Покровското направление е загинала украинска пропагандистка с позивна "Вещицата"
- 18:51 45% спад в продажбите на Tesla в ЕС при ръст, макар и нисък, на Volkswagen и BMW
- 18:43 Adobe пусна нови модели за генериране на изображения