Г-8 изключи Русия, но кани Путин на среща през юни
ЕС и Свят 18.03.2014 13:53
Френският външен министър Лоран Фабиюс заяви, че страните - членки на Г-8 са прекратили участието на Русия в срещите си. Въпреки това президентът Владимир Путин ще присъства на следващата сбирка на осемте световни икономически сили, но вероятно това ще е и последното му появяване в клуба на най-развитите държави в света.
Фабиюс обясни решението така: "За 6 юни президентът Владимир Путин остава поканен. Но ние от Г-8 като политическа формация на диалога на всички големи държави решихме да прекратим участието на Русия, така че в бъдеще ще има седем страни, които ще се съберат (за срещата на върха) – без Русия."
Седемте държави в клуба остават Великобритания, Германия, Италия, Канада, САЩ, Франция и Япония. /БЛИЦ
Фабиюс обясни решението така: "За 6 юни президентът Владимир Путин остава поканен. Но ние от Г-8 като политическа формация на диалога на всички големи държави решихме да прекратим участието на Русия, така че в бъдеще ще има седем страни, които ще се съберат (за срещата на върха) – без Русия."
Седемте държави в клуба остават Великобритания, Германия, Италия, Канада, САЩ, Франция и Япония. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон