ЕС и Свят 26.12.2024 09:45 Снимка: ДНЕС+
Френски машинист сложи край на живота си, скачайки от влака в движение
Целият влаков трафик по линията Париж-Югоизточна Франция беше нарушен
Самоубийството на машинист на влак е станало причина за сериозно нарушение на високоскоростния влаков трафик по линията Париж-Югоизточна Франция, предаде Франс прес, като се позова на съобщение на френските железници.
Машинистът е сложил край на живота си, като е скочил от влака, докато той се е движел. Инцидентът е станал вчера вечерта.
Заради извънредната ситуация бяха засегнати десетина влака и хиляди пътници, като закъсненията варираха между три и пет часа на Бъдни вечер.
Започнало е разследване, добавя БТА.
Железопътната компания заяви, че системите за сигурност във влака са се задействали навреме и влакът е спрял сам, когато машинистът е напуснал поста си.
В нито един момент не е била застрашена сигурността на пътниците, нито сигурността на железопътния трафик, каза компанията.
Днес трафикът по направлението се поднови прогресивно, но все пак има известни закъснения.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10146 |
GBP
|
1 | 2.22001 |
RON
|
10 | 3.84605 |
TRY
|
100 | 4.04334 |
USD
|
1 | 1.70191 |
Последни новини
- 12:02 Драгомир Стойнев: Започваме разговори за връщане към прогресивен данък
- 11:58 Пеевски: ПП дойдоха при мен и ми казаха: Искаме да работим с теб, но трябва да пенсионираме Борисов
- 11:54 Амоняк изтече след експлозия в торов завод в Мисисипи (ВИДЕО)
- 11:51 Борисов: Благодарение на Пеевски имаме стабилно мнозинство, правителство и държава
- 11:46 ISW: Ястребите в Кремъл искат Русия да започне мащабни ядрени опити
- 11:40 Проф. Румен Брусарски за Бюджет 2026: Богата пица на кредит
- 11:32 Арх.Панайотова: Няма да подам оставка! Терзиев ми я поиска със СМС от Бразилия, докато съм в болница
- 11:25 Кристина Петкова, ПП-ДБ, за проектобюджета: Захаросана илюзия, звучи добре за пред Европа