ЕС и Свят 02.06.2025 15:12 Снимка: ДНЕС+
Фон дер Лайен поздрави Навроцки за победата на президентските избори в Полша
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен поздрави Карол Навроцки за победата на президентските избори в Полша, предаде БТА.
Уверена съм, че ЕС ще продължи доброто си сътрудничество с Полша, написа тя в социалната мрежа Х. По-силни сме заедно в нашата общност на мир, демокрация и ценности. Нека работим за сигурността и напредъка на нашия общ дом, призова председателят на ЕК.
Както БТА съобщи, подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша с 50,89 процента от гласовете по данни на Полската централна избирателна комисия. Съперникът му Рафал Тшасковски, издигнат от управляващата "Гражданска коалиция" и кмет на столицата Варшава, получи с 49,11 процента от гласовете при избирателна активност от 71,63 процента.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10417 |
GBP
|
1 | 2.2238 |
RON
|
10 | 3.84544 |
TRY
|
100 | 4.04418 |
USD
|
1 | 1.70205 |
Последни новини
- 12:28 Новият кмет на Ню Йорк: Край на "културата на корупцията", която използват милиардери като Тръмп
- 12:20 Путин промени закона за наборната служба и одобри резервисти да пазят рафинериите
- 12:12 Временно ограничение на движението на АМ „Тракия“ между 99-и и 100-и километър
- 12:08 Делян Пеевски: Сатрапът Рашков заедно с момичето с пеньоара се гърчиха като червеи и пак излъгаха
- 12:05 Жителите на щата Калифорния одобриха преразпределение на избирателните райони
- 12:02 Заради проваленото заседание на тристранката отлагат внасянето на бюджета в НС
- 11:57 Тръмп за изборното фиаско: Загубихме, защото името ми не е в бюлетините
- 11:50 ISW: Настъпленията през Покровск - кулминация на 21-месечна руска кампания