ЕС и Свят 31.10.2024 12:12 Снимка: ДНЕС+
Фон дер Лайен и Рюте смятат севернокорейските войски за заплаха за Европа
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен проведе за пръв път среща с новоизбрания генерален секретар на НАТО Марк Рюте в централата на алианса, предаде от Брюксел Апостол Апостолов.
Особен фокус по време на разговора между двамата лидери бе поставен върху войната на Русия срещу Украйна, както и разполагането на севернокорейски войски на европейския континент.
Фон дер Лайен и Рюте се обединиха около мнението, че тази стъпка значително увеличава ескалацията на войната: „Сериозна заплаха за европейската сигурност и световния мир“,
За да се справят с променящите се предизвикателства, двамата са решили да създадат нова работна група на високо равнище за укрепване на съществуващото сътрудничество между ЕС и НАТО.
Бившият нидерландски премиер Марк Рюте оглави най-големия отбранителен блок на 1 ноември тази година, като смени на този пост Йенс Столтенберг.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:54 Джей Ди Ванс: Няма шанс американски удар по Иран да въвлече САЩ в дълга война в региона
- 10:46 МВФ одобри нов заем за Украйна на стойност 8,1 млрд. долара
- 10:39 Социолог: Западът и вътрешните сили работят за тотална смяна на властта в България
- 10:33 Британски и френски десантчици се подготвят за мисия в Украйна
- 10:31 Антон Станков: Това са убийства, не вярвам на самоубийствата
- 10:27 Огнян Дамянов: Сарафов е доста обран в сравнение със своя предшественик
- 10:23 Два български региона влязоха в челната европейска тройка по годишен икономически ръст
- 10:17 Валентин Радев, бивш министър на МВР: Махнаха гл. секретар, за да се заметат следи по "Петрохан"