Евакуират посолството на Украйна в Москва по сигнал за началото на война (ВИДЕО)
ЕС и Свят 27.03.2014 13:52
Спешно евакуират сътрудниците на посолството на Украйна в руската столица Москва, по сигнал за близко начало на война, предава "Обозреватель". Новината е съобщил народният представител от "Партията на регионите" Олег Царев, който се позовава на един от сътрудниците в дипломатическото представителство.
"По думите на този сътрудник за тях е изпратен самолет и те са получили заповед спешно да напуснат Русия, като са им казали, че трябва да бъде обявена на война на Русия. Каква лудост!", възмущава се депутатът на страницата си във Facebook.
Разпространяват се версии, че като повод за ескалация на напрежението и гневна реакция от страна на Москва може да послужи днешният десант на украински спецчасти, които са окупирали навигационната станция Марс-75 в гр. Геническ, Херсонска област, която принадлежи на Черноморския флот на Русия.
Според "Херсон онлайн", цитиран от "Обозреватель", тази сутрин украински десантчици с няколко БТР-а и военни машин са установили пълен контрол над станцията. В момента те са вътре в бойно снаряжение и описват имуществото на станцията. Не се допускат никакви външни лица на територията й.
При завземането на станцията вътре са били само работници от града, но не е имало руски военнослужещи, които били изтеглени още преди 2 месеца, по неизвестни причини, уточнява "Обозреватель". Агенцията припомня, че Министерството на отбраната на Украйна отдавна настоява да му бъдат върнати използваните от Черноморския флот на Русия маяци и други хидрографски обекти. Засега няма информация дали завземането на Марс-75 не е една от ответните мерка на Украйна заради окупацията на нейните военни поделения в Крим. /БЛИЦ
"По думите на този сътрудник за тях е изпратен самолет и те са получили заповед спешно да напуснат Русия, като са им казали, че трябва да бъде обявена на война на Русия. Каква лудост!", възмущава се депутатът на страницата си във Facebook.
Разпространяват се версии, че като повод за ескалация на напрежението и гневна реакция от страна на Москва може да послужи днешният десант на украински спецчасти, които са окупирали навигационната станция Марс-75 в гр. Геническ, Херсонска област, която принадлежи на Черноморския флот на Русия.
Според "Херсон онлайн", цитиран от "Обозреватель", тази сутрин украински десантчици с няколко БТР-а и военни машин са установили пълен контрол над станцията. В момента те са вътре в бойно снаряжение и описват имуществото на станцията. Не се допускат никакви външни лица на територията й.
При завземането на станцията вътре са били само работници от града, но не е имало руски военнослужещи, които били изтеглени още преди 2 месеца, по неизвестни причини, уточнява "Обозреватель". Агенцията припомня, че Министерството на отбраната на Украйна отдавна настоява да му бъдат върнати използваните от Черноморския флот на Русия маяци и други хидрографски обекти. Засега няма информация дали завземането на Марс-75 не е една от ответните мерка на Украйна заради окупацията на нейните военни поделения в Крим. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:29 Учителите в готовност за протест заради бюджета
- 16:21 Украйна ще подпише споразумения за над 10 млрд за възстановяване
- 16:13 Рим контрира шефа на НАТО: Разрешили сме само логистични полети, а не въздушни удари срещу Иран
- 16:06 Депутатите приеха окончателно промените в Закона за съдебната власт
- 15:59 Рюте: Италия разреши 500 американски военни самолета да излетят от нейната територия
- 15:55 Стартира Лятната програма за групови занимания ,,Приключения около света"
- 15:52 ЕС отпусна първите 3,2 млрд. евро от новия заем за Украйна
- 15:45 Цените за строителството на жилища в България са с най-драстичен ръст в ЕС