ЕС и Свят 20.12.2022 15:43 Снимка: ДНЕС+
Ева Кайли е направила частични самопризнания - помолила е баща си да крие пари
Бившият зам.-председател на ЕП Ева Кайли е признала на разпит в Белгия, че е помолила баща си да скрие част от парите, които са били в дома ѝ. Гъркинята е направила частични самопризнания, предават ежедневниците „Le Soir“ и „La Repubblica“ във вторник, позовавайки се на документи от разследването.
44-годишната гъркиня е признала, че е предоставила големи суми в брой на баща си, за да бъдат „изпрани”.
На 9 декември бащата на Кайли бе задържан в Брюксел и по-късно освободен, след като в куфара му бе открита значителна сума пари в брой. Допълва се, че през апартамента на Ева Кайли са преминали няколко куфара с пари.
Пред следствието тя е признала, че партньорът ѝ Франческо Джорджи е отговарял за подкупите, получавани с цел влияние над решенията на ЕП. Отбелязва се, че Джорджи също е направил подобни самопризнания пред разследващите.
По данни на следствието ръководител на престъпната група е бил бившият италиански евродепутат Антонио Панцери, в чието жилище бяха намерени 600 хиляди евро в брой от общо заловени над 1,5 милиона евро.
Джорджи и Панцери твърдят, че белгийският евродепутат Марк Тарабела е получавал подаръци от Катар - което той отрича.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за четвъртък, 5 февруари 2026 г.
- 19:32 Русия планира да достави на армията си над 310 000 единици техника и около 21 милиона оръжия
- 19:24 И шефът на МОК намекна за завръщане на Русия
- 19:17 Червен код за обилни валежи обяви НИМХ за утре
- 19:08 Бил Гейтс проговори: Съжалявам за всяка минута, прекаранa с Епстийн и се извинявам
- 19:04 Над 300 хиляди случя на рак са регистрирани към 2025 г.
- 19:01 Нигериец измамил Румънка с 2,5 млн. долара, представял се за "принц от Дубай"
- 18:55 Още две имена за нова политическа формация са запазени в Патентното ведомство