
ЕС и Свят 14.05.2025 19:13 Снимка: ДНЕС+
Ермак: Готови сме за всякакъв формат на преговори, но само при пълно спиране на огъня
Ръководителят на канцеларията на президента на Украйна Андрий Ермак заявява, че Украйна е готова за всякакъв формат на преговори с Русия, но има условие за това - пълно прекратяване на огъня от страна на Русия. Ермак публикува в Telegram канала си от част интервю за френския вестник Le Monde, информира "Фокус".
"Готови сме за всякакъв формат на диалог, но има едно условие - пълно и безусловно прекратяване на огъня. Ние не се страхуваме от това, защото именно Украйна вече е демонстрирала откритост и честност. Сега думата е на Русия," заявява Ермак.
Той добавя, че президентът Володимир Зеленски ще отиде в Турция, дори ако руският президент Владимир Путин откаже да осъществи пряк контакт.
"Това ще бъде ясен сигнал към целия свят: Москва не иска мир, не е готова за сериозни преговори", коментира Ермак.
Той също така изразява надежда, че Съединените щати, "стратегическият партньор на Украйна", ще запазят ролята си в процеса.
"Благодарни сме на Стив Уиткоф за конструктивните разговори и разбирането, че прекратяването на огъня е логична стъпка. Благодарни сме и на президента Тръмп за ясното послание: ако Путин не иска мир, Украйна ще получи повече, отколкото може да си представи", заявява Ермак.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09157 |
![]() |
1 | 2.26658 |
![]() |
10 | 3.86497 |
![]() |
100 | 4.16476 |
![]() |
1 | 1.66002 |
Последни новини
- 19:34 Тръмп планира ММА боеве в Белия дом догодина по случай 250 години от създаването на САЩ
- 19:26 Прокуратурата поиска до 8 г. и 9 месеца затвор за Имамоглу по обвинението за фалшива диплома
- 19:19 Вотът на недоверие срещу Урсула фон дер Лайен ще е на 10 юли
- 19:12 Делян Пеевски категоричен: Избори ще има, след като изтекат 4-те години мандат!
- 19:04 Най-малко 47 души са ранени след катастрофа на два градски автобуса в Атина
- 18:55 Задържаха мъж за хулигански прояви на протеста в София
- 18:48 АФП: Тръмп жъне успех след успех както в САЩ, така и в международен план
- 18:41 Вулкан изригна в Япония след земетресението, предсказано от тяхната Баба Ванга