ЕС и Свят 25.04.2023 18:58 Снимка: ДНЕС+
Ердоган награди с медал главен инспектор Петър Петров
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган днес награди с медал главен инспектор Петър Петров, началник сектор „Специализирани оперативни дейности“ в РДПБЗН – Пловдив. Държаният глава връчи медала на Петър Петров на специална церемония за награждаване на чуждестранни спасители, участвали в акциите за издирване и спасяване на хора след унищожителните земетресения в Югоизточна Турция.
Церемонията се състоя в президентския дворец Бештепе в Анкара.
На церемонията присъстваха служебният вицепремиер по обществения ред и сигурност и министър на вътрешните работи Иван Демерджиев и посланикът на България в Турция Н. Пр. Ангел Чолаков.
Над 50 000 души загинаха при разрушителните земетресения със сила 7,6 и 7,7 на 6 февруари в Югоизточна Турция.
България бе първата страна от ЕС, оказала помощ на Турция при трагедията.
Днес в турската столица кацна самолет „Спартан“ на българските ВВС, с който бяха транспортирани още 3,5 тона хуманитарни помощи за пострадалите от унищожителните земетресения. Помощта включва палатки, 1000 спални комплекта, 2000 одеяла, електрически генератори.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:30 Пожар гори в района на Слънчев бряг
- 20:43 Хороскоп за неделя, 16 август 2026 г.
- 19:33 Путин поздрави Ким Чен-ун за празника на Корея и обяви съвместна работа за сигурността
- 19:24 Лъчезар Богданов за "справедливата цена": Спомени от народната република
- 19:14 Германски евродепутат: Западните илюзии за победа тласкат Украйна към крах. Време е за мир с Русия
- 19:02 РИОСВ: Огромни количества отпадъци в София се съхраняват в нарушение на изискванията
- 18:51 Ню Йорк Таймс: Целта на Путин за 2026 г. е разпадането на НАТО и ЕС през Молдова
- 18:40 Болници са получили 120 млн. долара за смяна на пола на деца в САЩ