
ЕС и Свят 20.04.2022 12:34 Снимка: ДНЕС+
Експлозия в мина в Полша: Трима загинали, 21 ранени, 7 в неизвестност
Двама души загинаха, а други осем се водят изчезнали след две предполагаеми експлозии на газ във въглищна мина в Южна Полша. Това заявиха от компанията, която отговаря за мината.
„21 души са ранени. Нямаме връзка с 8 души, които са работили там“, заяви ръководителят на минната компания JSW Томаш Кудни пред информационната агенция PAP.
Малко по-късно беше съобщено, че е отрито още едно тяло и така броят на загиналите е трима, а седем са в невизвестност.
Предполага се, че газ метан вероятно се е възпламенил малко след полунощ, на около 1000 метра под земята. Вторият взрив е станал в момент когато два спасителни екипа са пристигнали в района, за да търсят изчезналите миньори.
По данни на компанията собственик е имало 42 работници. При инцидента са ранени десетки миньори, а 12 са били транспортирани в болници. Повечето от пострадалите са с изгаряния. Липсват още осем служители.
В момента се провежда спасителна операция.
Още по темата
![]() |
1 | 2.11624 |
![]() |
1 | 2.28565 |
![]() |
10 | 3.92911 |
![]() |
100 | 4.52918 |
![]() |
1 | 1.72715 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за сряда, 16 април 2025 г.
- 21:07 УМБАЛ „Света Марина“ - Варна с отличие от Агенцията за публични предприятия и контрол
- 19:42 ГЕРБ–СДС, БСП–ОЛ и ИТН: България се нуждае от редовно правителство
- 19:31 Променят движението по „Хемус” заради пътуванията около Великден (КАРТИ)
- 19:22 Търсят свидетели на катастрофата, при която загина Сияна
- 19:13 Ограничават движението в участък от автомагистрала „Хемус“
- 19:06 Задържаха жена за участие в ОПГ за разпространение на наркотици
- 18:59 Белият дом замрази 2,2 млрд. долара за Харвард след съпротивата му към Тръмп