ЕС и Свят 30.06.2025 16:11 Снимка: ДНЕС+
Два сигнала на телефон 112 в Румъния за присъствие на черна пантера в района на Гюргево
Властите в Гюргево, полиция и жандармеристи провеждат целенасочени проучвания, след като две обаждания на спешния телефон 112 съобщиха за евентуално наличие на диво животно, вероятно пантера, изчезнала от България, в района на Гюргево, предават Аджерпрес и БТА.
"На 29 юни в 15:55 ч. полицията в община Гюргево е уведомена чрез обаждане на 112 от мъж, относно факта, че в района на Пуйени той е забелязал следи от диво животно, вероятно пантера, изчезнала от Република България. Въз основа на съобщението полицията е отишла на място, но в района не е установено наличието на диво животно и проверките са продължили. В последствие, в нощта на 29 срещу 30 юни, е получено обаждане на 112 относно факта, че в района на Истру, в община Гюргево, е наблюдавано въпросното животно", се посочва в прессъобщение на полицейския инспекторат в Гюргево, публикувано днес.
Местните медии коментират, че черната пантера се издирва повече от седмица от властите в България. Телевизия Антена 3 отбелязва, че българските власти са наложили като предпазна мярка пълна и безсрочна забрана за достъп до Природен парк "Шуменското плато".
Сигналът за животното беше подаден от жител на Шумен на 20 юни.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:29 Недостигът на торове може да се окаже по-лош от недостига на горива
- 15:20 Иран получил предложение от САЩ за край на войната
- 15:11 Задържаха двама за палежа на еврейски линейки в Лондон
- 15:02 Главният секретар на МВР към търговците на гласове: Предстоят арести!
- 14:55 Лили Иванова започва Национално турне тази вечер в Благоевград! Следват 12 български града
- 14:47 ГДБОП пресече дейността на група за трафик на антики
- 14:39 Израел е бомбардирал два завода за крилати ракети с голям обсег в Техеран
- 14:31 Влак блъсна и уби жена в Старозагорско