Дойче Бан предложи 8-13% увеличение на заплатите
ЕС и Свят 24.11.2007 20:32
Държавната железопътна компания в Германия „Дойче Бан“ предложи 8-13% увеличение на заплатите на машинистите след стачката миналата седмица, заяви говорител на компанията. Миналата седмица повече от 5300 членове на железопътния синдикат ГДЛ стачкуваха в продължение на три дни.
Синдикатът заплаши да призове за нова стачка тази седмица, заявявайки, че е готов да блокира железопътния транспорт до Коледа. Исканията са за увеличение с 31% на заплатите. Германският канцлер Ангела Меркел също се включи в спора, призовавайки и двете страни да стигнат до споразумение. /АФП-БГНЕС
Синдикатът заплаши да призове за нова стачка тази седмица, заявявайки, че е готов да блокира железопътния транспорт до Коледа. Исканията са за увеличение с 31% на заплатите. Германският канцлер Ангела Меркел също се включи в спора, призовавайки и двете страни да стигнат до споразумение. /АФП-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:51 Задържаха болногледачка за кражба и насилие над неподвижна жена в Плевен
- 16:42 ДФ „Земеделие“ започва прием на заявления за сектор "Пчеларство"
- 16:33 Още пет търговски вериги се включват в "Кошница с грижа"
- 16:23 Андрей Гюров не казва ще се кандидатира ли за президент
- 16:13 Бивши командири на суданските паравоенни сили преминават на страната на армията
- 16:04 ЕК отчита добро интернет покритие у нас и основни дигитални умения при само 35% от хората
- 15:55 Калин Стоянов пита главния прокурор какво се случва с делото срещу Демерджиев
- 15:45 Радев увери МВФ, че работи за качествена промяна в икономическия климат