Допитване: Републиканците считат Обама за по-голяма заплаха от Путин
ЕС и Свят 30.03.2015 18:32
Поддръжниците на Републиканската партия в САЩ считат президента на страната Барак Обама за по-голяма заплаха от Владимир Путин или сирийския президент Башар Асад. Съобщението е на International Business Times с позоваване на съвместно допитване с Reuters/IPSOS.
В допитването, направено през този месец, са взели участие 2800 американци. Те са помолени да оценят по петобална скала равнището на заплаха, които според тях представляват за САЩ едни или други страни, организации и личности.
Съгласно резултатите от допитването, 34% от републиканците считат своя президент за „неминуема заплаха” (5 от 5 бала). Владимир Путин като неминуема заплаха се възприема от 25% от републиканците, а Башар Асад е събрал 23%.
Северокорейския лидер Ким Чен Ун като неминуема заплаха го възприемат 34% от запитаните (и демократи, и републиканци), върховния ирански лидер Али Хаменей – 27%, терористичната групировка „Ислямска държава” – 58%, Ал Кайда – 43%.
IBTimes отбелязва, че републиканците не веднъж са подлагали на рязка критика президента Барак Обама. По време на президентската кампания за изборите през 2012 г. Нют Гингрич, кандидат от Републиканската партия, нарече Обама „най-опасния президент в историята”./БЛИЦ
В допитването, направено през този месец, са взели участие 2800 американци. Те са помолени да оценят по петобална скала равнището на заплаха, които според тях представляват за САЩ едни или други страни, организации и личности.
Съгласно резултатите от допитването, 34% от републиканците считат своя президент за „неминуема заплаха” (5 от 5 бала). Владимир Путин като неминуема заплаха се възприема от 25% от републиканците, а Башар Асад е събрал 23%.
Северокорейския лидер Ким Чен Ун като неминуема заплаха го възприемат 34% от запитаните (и демократи, и републиканци), върховния ирански лидер Али Хаменей – 27%, терористичната групировка „Ислямска държава” – 58%, Ал Кайда – 43%.
IBTimes отбелязва, че републиканците не веднъж са подлагали на рязка критика президента Барак Обама. По време на президентската кампания за изборите през 2012 г. Нют Гингрич, кандидат от Републиканската партия, нарече Обама „най-опасния президент в историята”./БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:32 Топ изследователи на изкуствен интелект се изтеглят от Google
- 18:24 КЗК проверява цените на храните и напитките на летището в София
- 18:17 Древен град на маите е открит непокътнат в джунглата на Мексико (видео)
- 18:09 Европа плаща с дъщерите си за експеримента на мултикултурализма и „разнообразието“
- 18:02 ЕС е готов да предостави помощ на Венецуела след земетресенията
- 17:55 Туск към поляците и украинците: Нужно е зачитане на историческата "истина и взаимно уважение"
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени
- 17:42 Николай Василев:Този бюджет си е свинщина