ЕС и Свят 15.10.2022 14:47 Снимка: ДНЕС+
До дни руски войски пристигат в Беларус
Руски войски скоро ще пристигнат в Беларус, съобщи беларуското Министерство на отбраната, цитирано от "Ройтерс".
Те ще се включат в обявената по-рано тази седмица съвместна оперативна група на беларуски и руски войски, чиято цел е да защитава границите на Беларус.
Формирования от руския компонент на регионалната войскова група ще започнат да пристигат в Беларус през следващите няколко дни, посочиха от ведомството.
Преди дни беларуският президент Александър Лукашенко, който е близък съюзник на руския лидер Владимир Путин, обяви, че двете страни ще разположат военни сили заедно, но не уточни къде.
Новината дойде след взрива на Кримския мост, за който Москва обвини Украйна, и предизвика опасения, че беларуските войски могат да се присъединят към руските сили в тяхната трудна мисия за превземане и задържане на територии в Източна Украйна.
Ден по-късно обаче министърът на отбраната на Беларус Виктор Хренин увери, че съвместната оперативна група е "чисто отбранителна".
Днес Лукашенко обяви, че е поставил Беларус в режим на антитерористична операция, което той обясни с "напрежението по границите".
Той също така предупреди Украйна и Запада да не притискат Русия в ъгъла, като каза, че Москва има ядрени оръжия с причина.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:37 Путин поискал бизнесмени да финансират войната с Украйна
- 16:26 The New York Times: Шефът на Пентагона отказал повишения в генерал на цветнокожи мъже и жени
- 16:14 Български град е на първо място сред "скритите съкровища" на Европа за 2026 г.
- 16:03 Пиян шофьор предизвика смъртоносна катастрофа край Добрич
- 15:50 Поскъпването на горивата удари и цената на рибата
- 15:39 Мерц остро към САЩ: С действията си Тръмп ескалира конфликта в Иран
- 15:27 CBS: САЩ свършват ракетите "Томахоук", пратили по Иран няколко пъти годишния си обем на производство
- 15:16 Борисов:Това са "честните" избори на ПП-ДБ -с "тяхно" МВР, с арести, побои, тормоз. Ще катастрофират