ЕС и Свят 15.11.2020 09:21 Снимка: ДНЕС+
Десетки агенти на Сикрет сървис изолирани заради COVID-19
Десетки служители на Сикрет сървис, които имат за задача да пазят президента Доналд Тръмп, са изолирани заради COVID-19, съобщи снощи в. "Вашингтон пост", цитиран от Ройтерс.
Източник от американското правителство потвърди, че много агенти от Сикрет сървис са карантинирани, но не посочи конкретни цифри. Не всички под карантина са болни от COVID-19, уточни източникът.
По информация на в. "Ню Йорк таймс" поне 30 униформени служители са с положителен тест за вируса, а около 60 са били карантинирани по искане на агенцията, предаде БТА.
Разпространението на заразата, което "Вашингтон пост" пише, че поне частично се дължи на поредицата митинги на Тръмп преди изборите на 3 ноември, се случва около месец след като президентът се зарази с коронавирус и бе приет в американска военна болница за няколко дни лечение.
COVID-19 порази и други високопоставени служители на Белия дом, администрацията и членове на кабинета, както и сътрудници на Тръмп в предизборната кампания./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:49 Хороскоп за четвъртък, 30 април 2026 г.
- 19:33 Веселин Стаменов: Гледайте ги добре! Гледайте ги, защото това е анатомия на политическото нищо
- 19:25 КЗК ще приеме цялостен пакет от мерки за пазарите на храни, горива и лекарства
- 19:18 Тенденцията се запазва: Ръст на жилищните кредити с над 27% и в началото на 2026г.
- 19:11 Илон Мъск може да спре развитието на OpenAI чрез юридически похвати
- 19:03 Безопасно ли е да се ядат яйца с червени петна на върха на жълтъка?
- 18:54 Русия: ЕС се въвлича все по-дълбоко в конфликта в Украйна, може да има непредсказуеми последици
- 18:46 Полицейска гонка, спречкване и скъсан пагон: Задържаха шофьор без книжка и с 1,67 промила