ЕС и Свят 01.12.2022 08:52 Снимка: ДНЕС+
Демократите в Камарата на представителите избраха Хаким Джефрис за наследник на Нанси Пелоси
Хаким Джефрис беше избран за лидер на демократите в Камарата на представителите на американския Конгрес. По този начин той става първият чернокож конгресмен, избран на такъв висш пост в Конгреса, предаде CNN.
Демократите се събраха при закрити врати в сряда сутринта на Капитолийския хълм, за да вземат своето решение.
Избирането на Джефрис бележи издигането на по-младо поколение лидери на демократите в Камарата на представителите и края на ерата на Нанси Пелоси, отбелязва Ройтерс.
Смяната в ръководството на демократите се извършва в момент, когато предстои републиканците да установят контрол върху Камарата на представителите на 3 януари, след като спечелиха мнозинство в нея на междинните избори.
Джефрис ще заеме лидерския пост на демократите в Камарата на представителите в началото на 2023 г., след като Конгресът се събере в новия си състав.
Нанси Пелоси – която беше определена за „почетен говорител“ с единодушно гласуване от Комисията за демократите заяви
„Изгрява нов ден – и аз съм уверена, че тези нови лидери ще ръководят способно нашата група и Конгреса“.
От своя страна Джефрис заяви, че се надява да ръководи около стратегията, че ценностите обединяват, проблемите разделят. Той също така похвали предишното ръководство, но добави, че „трябва да се направи повече за борба с инфлацията, за защита на демокрацията, за осигуряване на репродуктивна свобода, за насърчаване на еднаква защита съгласно закона и за подобряване на обществената безопасност в цялата страна.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:29 Германия обвини Русия, че стои зад видео фейк, в който Мерц анонсира оставка
- 13:18 Заради човешка небрежност изгоряха 30 декара растителност край Беласица
- 13:08 Адв. Марковски: В 25-годишната ми практика не съм срещал такава жестокост и садизъм от непълнолетни
- 12:57 Апелативен съд в САЩ спря строителството на балната зала на Тръмп
- 12:46 Украйна е получила 200 млрд. долара пряко бюджетно финансиране от началото на войната
- 12:41 Радев: Дрон е нахлул в българското въздушно пространство на 100 м от границата с Румъния
- 12:36 Продължението на "Барби“ е под въпрос заради искани високи хонорари
- 12:25 Петима от фентаниловата лаборатория остават в ареста, трима са с по-лека мярка