DeepState: Руската армия влезе с бронирана техника в Новопавловка

ЕС и Свят 15.11.2025 18:44 Снимка: ДНЕС+

DeepState: Руската армия влезе с бронирана техника в Новопавловка

Руските войски успяха да влязат във важното селище Новопавловка в Днепропетровска област, предава Страна.уа. Твърди се, че руснаците, под прикритието на гъстата мъгла, са направили пробив с бронирана техника и са започнали щурм на населеното място.

Според мониторинговия проект DeepState, възползвайки се от мъглата, руснаците са построили понтонен мост между Ялта и Дачне и са прехвърлили около 10 единици техника.

"За съжаление, те са били открити твърде късно, поради което противникът е успял да разпръсне десанта в централната и южната част на селото, който се е разбягал по укритията“, отбелязват наблюдателите.

Към вечерта на 14 ноември е известно за унищожаването на поне 1 танк и БМП, съдбата на останалата техника е неизвестна. Предприемат се мерки за откриване и унищожаване на руските сили".

"Техниката успя да влезе отново, така че броят на руснаците в селото със сигурност не е 2-3 души“, добавят в DeepState.

В същото време украинските военни също пишат за мъглата в източна Украйна, която пречи на работата на дроновете и улеснява атаките на руските сили.

В случай на превземане на Новопавловка, пред руските войски ще се отвори път на север – в посока Межевая, с последващо навлизане в тила на цялата група украински войски, действащи по линията Покровск-Добропиля.

CHF CHF 1 2.12937
GBP GBP 1 2.21098
RON RON 10 3.8462
TRY TRY 100 3.96669
USD USD 1 1.67911