ЕС и Свят 23.03.2022 08:48 Снимка: ДНЕС+
CNN: Според НАТО, Беларус може скоро да се присъедини към войната срещу Украйна
Според експерти от НАТО, Беларус може скоро да се присъедини към пълномащабната война, започната от Русия срещу Украйна, съобщи CNN с позоваване на свои източници от Алианса.
Посочва се, че Беларус вече предприема стъпки за участие във войната.
По думите на военен от НАТО, чието име не се назовава, вероятността Беларус да се присъедини към военните действия нараства, тъй като Путин се нуждае от допълнителни сили.
По думите на военния представител, окончателното решение за участие на Беларус във войната ще бъде взето в Москва.
"Работата не в това какво иска Лукашенко. Въпросът е в това иска ли Путин още една нестабилна страна в региона", посочва събеседникът.
Служител в разузнавателните структури на НАТО отбелязва, че по оценки на Алианса, беларуското правителство се "готви да оправдае белоруско настъпление срещу Украйна". Той не уточнява в какво ще се изразява беларуското участие във войната, но отбелязва, че Русия би искала да блокира военната помощ от НАТО, която Украйна получава през западната си граница./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 14:18 Фереро изплю камъчето за изненадващата раздяла с Алкарас
- 14:07 Зеленски се съветва с Мерц преди срещата си с Тръмп
- 13:57 Даниил в "Желязната църква": Господ дойде, за да промени света, но промяната започва от нас самите!
- 13:46 Почина съоснователят на СДС и "Екогласност" Деян Кюранов
- 13:33 Тръмп преди срещата със Зелелнски: Той няма нищо, докато не го одобря!
- 13:21 Мотористи от цялата страна благотворително обличат костюми на Дядо Коледа
- 13:09 Верижна катастрофа с три коли и автобус във Враца
- 12:58 ПСС: В Планините има предпоставки за лавини