ЕС и Свят 23.01.2024 10:30 Снимка: ДНЕС+
CNN: Израел предложил на лидерите на "Хамас" да напуснат Газа, за да спрат огъня
Израел е предложил на лидерите на радикалното палестинско движение "Хамас" да напуснат ивицата Газа. Това е част от ново предложение за сключване на споразумение за прекратяване на огъня, съобщи Си Ен Ен (CNN), като се позова на двама американски официални представители.
Макар че предложението ще осигури безопасен изход за лидерите на движението, лишаването на ивицата Газа от нейните ръководители може да отслаби контрола на "Хамас" над региона и да позволи на Израел да продължи да наблюдава висшите представители в чужбина, посочва американската медия, предаде БТА.
Си Ен Ен отбелязва, че през четирите месеца на конфликта Израел не е успял да залови или убие нито един висш представител на "Хамас" в ивицата Газа. Лидерите на групировката се намират в Катар, Ливан и на други места извън палестинските територии, уточнява телевизионният канал.
Американската новинарска телевизия коментира, че подобно предложение е било обсъждано поне два пъти през последните седмици, но е малко вероятно "Хамас" да се съгласи на такива условия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:19 Хиляди протестираха във Виена срещу участието на Израел в "Евровизия"
- 12:07 Как действа социалният страх в лицето на хантавируса?
- 11:57 Макрон: Франция е готова да сътрудничи на Украйна
- 11:46 Откриха мъртъв кита Тими, който беше заседнал край германското крайбрежие
- 11:35 Поздравления и благодарности за Дара след триумфа на Евровизия
- 11:25 "Манчестър Сити" спечели и купата на Англия
- 11:15 Кметът на Бургас стана дядо
- 11:06 Скъпите велоалеи в Хелзинки привличат тълпи, но са и обект на критики