ЕС и Свят 20.07.2021 08:12 Снимка: ДНЕС+
Чехия взима 7 милиарда евро грантове за Плана си за възстановяване
В Прага председателят на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен заедно с премиера Андрей Бабиш представиха одобрения от ЕК план за възстановяването на икономиката на Чехия от Covid пандемията, съобщава БНР.
Страната ще получи 7 милиарда евро грантове до 2026 година, но трябва да подобри прозрачността при разпределението на евросредствата и да въведе по-ефективни механизми за предотвратяване на конфликт на интереси.
Председателката на Еврокомисията похвали правителството на Бабиш, че планира да похарчи 42 процента от 7-те милиарда евро за мерки срещу климатичните промени:
„Напоследък виждаме колко е важно да се инвестира в битката срещу климатичните промени. Екстремните и разрушителните метеорологични явления стават все по-чести и по-интензивни, ужасни бяха наводненията в Белгия, Нидерландия, Германия, а също и в Австрия и Швейцария. Те ни показаха колко висока е цената на човешкото страдание и на финансовите загуби“./БНР
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:40 Сенатор Линдзи Греъм: Тръмп даде зелена светлина за санкции срещу Русия
- 18:36 Заради силен вятър има опасност от падане на дървета и клони в Национален парк „Пирин“
- 18:32 Митов за протеста на гръцките фермери: Желязков е получил уверение, че проблемът ще бъде решен
- 18:24 Ваксината срещу варицела задължителна от юни
- 18:17 Захарова: Западните военни обекти в Украйна са легитимни цели за Русия
- 18:10 Унгария ще гласува против сделката ЕС-Меркосур
- 18:02 НАП: Всяко плащане за данъци вече е само в евро
- 17:55 Гръцките фермери повдигнаха въпроса са водата на река Арда