ЕС и Свят 12.02.2021 08:37 Снимка: ДНЕС+
Бразилия ваксинира цялото население срещу коронавирус още тази година
Бразилският министър на здравеопазването Едуарду Пазуелу заяви в четвъртък, че страната планира да ваксинира цялото си население срещу COVID-19 през 2021 г., предаде "Ройтерс". Той прогнозира, че половината граждани ще бъдат имунизирани до края на юни, а останалите по-късно през годината.
По време на изслушването в Сената Пазуелу каза, че Бразилия преговаря с толкова много биомедицински компании за закупуване на имунизационни материали, че ще разполага с много различни ваксини, което затруднява координацията.
Припомняме, че миналата седмица стана ясно, че бразилският биомедицински институт "Бутантан" планира да ваксинира цялото възрастно население на град с около 30 000 души срещу COVID-19, за да провери дали това намалява степента на заразяване. Това съобщиха в понеделник институтът и правителствените служители.
"Бутантан", който е под надзора на правителството на щата Сао Пауло, провежда проучването за масова ваксинация в Серана, град във вътрешността на щата, който има висок процент положителни случаи. Институтът ще използва CoronaVac, разработен от китайската Sinovac Biotech, който вече се използва на национално ниво в кампания за ваксиниране на здравни работници на първа линия и най-уязвимите групи.
До момента над 2 млн. бразилци във високорискови групи са били ваксинирани срещу COVID-19 от началото на имунизацията. Бразилия се нарежда на второ място в света по брой на починали по време на пандемията след САЩ, докато по брой на заразени е на трето място след САЩ и Индия. Експертите обръщат внимание най-вече на мутациите от Великобритания, Бразилия и ЮАР, които са по-вирулентни. /news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:36 Митрофанова за 3 март: Летописът на Освобождението на България безмилостно се пренаписва
- 19:26 Посолството ни в Делхи: Българите в Индия да не посещават туристически обекти
- 19:17 Атанас Запрянов: Отказваме военни операции в Близкия изток
- 19:07 Евакуацията започна: Първите 140 пътници кацнаха в София с полет от Оман
- 18:56 Тръмп: Иран иска да преговаря, но казах, че e твърде късно
- 18:46 Тръмп, Чарлз III и Си Дзинпин честитиха националния ни празник с поздравителни писма до Йотова
- 18:35 Рюте: Режимът в Иран е заплаха и за Европа, НАТО ще защитава всеки сантиметър от територията си
- 18:12 МВнР към българите в Близкия Изток: Останете на защитени места, не предприемайте рисковани пътувания