ЕС и Свят 16.04.2026 17:42 Снимка: ДНЕС+
Бивш вицегубернатор на Вирджиния застреля жена си и сложи край на живота си
Бившият вицегубернатор на американския щат Вирджиния Джъстин Феърфакс е застрелял жена си и след това се е самоубил, съобщава местната полиция, цитирана от АП.
Двамата са открити мъртви в дома си в Северна Вирджиния, след като синът им е подал сигнал на спешния телефон 911 малко след полунощ. Семейната двойка е била в процес на развод, информира началникът на полицията в окръг Феърфакс Кевин Дейвис.
По думите му служителите на реда са реагирали през януари на сигнал, подаден от Джъстин Феърфакс. Той заявил, че жена му го е нападнала в дома им.
"В къщата са поставени няколко камери, очевидно г-жа Феърфакс в някакъв момент по време на този бракоразводен процес е поставила много камери в жилището. Прегледахме тези камери и потвърдихме, че предполагаемото нападение не е било извършено. Така че, не е извършен арест.", обясни Дейвис.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:29 Близо 5 хиляди са заявили желание да гласуват в лечебни заведения на 19 април
- 19:23 Поредна рокада във ВСУ: Командирът на ОК "Изток" е отстранен от поста си
- 19:16 Новооткрита карта от XVII век хвърля светлина върху живота на Уилям Шекспир в Лондон
- 19:09 Мадяр спира новините по държавните радио и телевизия в Унгария
- 19:01 Арестуваха звезда от "Игрите на глада" за нападение с огнестрелно оръжие и опит за убийство
- 18:53 SpaceX тества новия Starship V3 преди ключов полет през май
- 18:49 Песков: Русия е готова да приеме обогатения уран от Иран, но САЩ са против
- 18:46 Австралийските власти разследват, след като Руби Роуз обвини Кейти Пери в сексуално посегателство