ЕС и Свят 23.11.2024 16:34 Снимка: ДНЕС+
Бивш шеф на разузнаването може да стане специален пратеник на Тръмп за Украйна
Новоизбраният президент Доналд Тръмп обмисля да назначи бившия директор на Националното разузнаване на САЩ Ричард Гренел за специален пратеник за конфликта между Русия и Украйна, пише Reuters.
Според източници на агенцията, въпреки че в момента няма специален пратеник, който да се занимава единствено с разрешаването на конфликта между Русия и Украйна, Тръмп обмисля да създаде такава позиция.
"Гренел, който беше посланик в Германия по време на първия мандат на Доналд Тръмп и изпълняваше длъжността директор на Националното разузнаване в периода 2017-2021 година, ще играе ключова роля в усилията на републиканеца за прекратяване на войната, ако в крайна сметка бъде избран за поста“.
Гренел има дълга дипломатическа кариера и задълбочени познания по европейските въпроси. Освен като посланик в Германия той е бил и специален пратеник на президента за мирните преговори между Сърбия и Косово.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:49 Хороскоп за сряда, 25 февруари 2026 г.
- 19:35 Съдът в Пловдив: Незаконен е бил ареста на Тодор Капитанов от КНСБ по време на протест
- 19:26 След ареста: Австралия настоява Андрю да бъде премахнат от наследствената линия
- 19:18 В Сан Ремо започва фестивалът на италианската песен
- 19:11 Нов AI агент влиза директно в Canvas и върши домашните вместо студента
- 19:03 Панама конфискува 2 ключови пристанища на Панамския канал
- 18:55 Антропологичен анализ разкрива мъж и жена с мулатски произход сред жителите на Хераклея Синтика
- 18:48 Фен на Наполи е наръган от жена си след псувни по съдията