
ЕС и Свят 10.09.2024 15:20 Снимка: ДНЕС+
BILD:Украинската армия е с катастрофално снабдяване с резервни части за западната техника
Въоръжените сили на Украйна не разполагат с достатъчно резервни части за западните оръжия, поради което не могат да използват значителна част от танковите гаубици, доставени на Киев от Германия, Нидерландия и Италия, които са излезли от строя, съобщава германският вестник BILD, цитирайки двама командири на украински артилерийски части.
Според тях украинските въоръжени сили имат "катастрофално снабдяване с резервни части“.
"Това е страхотна система, но износването е много голямо“, казва един артилерист пред изданието.
Скоро се наложи смяна на цевите, но производството им отнема няколко месеца, отбеляза военният.
"Абсурдно е, че повече оръжейни системи в момента излизат от строя поради липса на резервни части, отколкото поради вражески обстрел“, казва Маркус Фабер, председател на комисията по отбрана на Бундестага, цитиран от изданието.
На 6 септември министърът на отбраната на Германия Борис Писториус обяви, че Германия ще достави на Украйна 12 самоходни артилерийски системи Panzerhaubitze 2000. На 4 септември канцлерът Олаф Шолц потвърди доставката на Украйна на 17 системи за противовъздушна отбрана.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85552 |
![]() |
100 | 4.16246 |
![]() |
1 | 1.67882 |
Последни новини
- 23:20 Росен Желязков в Карлово: Левски трябва да бъде компасът в сърцето ни
- 23:18 Радев от град Левски: Делото на Апостола остава непреходно във времето, но и провокира нашата съвест
- 23:17 Протести в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев се проведоха в София и Варна
- 21:56 България почете Апостола на свободата: Отбелязахме 188 години от рождението на Васил Левски
- 21:39 Хороскоп за събота, 19 юли 2025 г.
- 19:31 "Хамас" се стяга за дълга война с Израел
- 19:25 Верижна катастрофа с 5 автомобила образува тапа на АМ "Тракия"
- 19:17 СО предала всички документи, поискани от областната администрация за парк "Врана"