ЕС и Свят 19.03.2026 09:48 Снимка: ДНЕС+
„Безпрецедентна епидемия” от менингит в Англия: Двама починаха, 20 са болни
Двадесет души са болни от менингит в Югоизточна Англия, предаде Франс прес. Правителството обяви, че става дума за безпрецедентна епидемията, която вече е отнела живота и на двама души.
"Това, което ни тревожи в епидемичното огнище на Кентърбъри, са скоростта и мащабът на разпространение на болестта", заяви днес британският министър на здравеопазването Уес Стрийтинг по Би Би Си.
"Ситуацията еволюира бързо и може да се появят още случаи", предупредиха британските здравни власти.
Засега всички засегнати са "млади пълнолетни" хора. Повечето случаи са свързани с нощен клуб, посещаван от студенти в Кентърбъри от 5 до 7 март, по думите на здравния министър.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:59 ФБР разследва Джоузеф Кент
- 10:52 МВР откри денонощна линия за сигнали за изборни престъпления или нарушения
- 10:45 Последен срок за промени в кандидатските листи, предизборната кампания стартира в полунощ
- 10:37 Засякоха неидентифицирани дронове над военната база в САЩ, в която живеят Рубио и Хегсет
- 10:25 "Ройтерс": Сирия ще унищожи химическите оръжия, наследени от Башар Асад
- 10:17 Джоузеф Кент: Атомната бомба е забранена в Иран с фетва, но Тръмп послуша Израел, а не нас
- 10:10 Последен работен ден за депутатите от 51-вото Народно събрание
- 10:03 Т. Дончев: Следващото правителство също ще е коалиционно. Кабинетът "Гюров" говори предизборно