Бежанци изхвърлят предложената им храна и вода в Унгария(ВИДЕО)

ЕС и Свят 06.09.2015 15:59

Унгарската полиция разпространи видеозапис, на който се вижда как група от имигранти не позволяват на униформените мъже и жени да доставят на бежанците храна и вода, съобщи skynews.com.
Цели стекове с бутилки минерална вода веднага са изхвърляни на релсите, семейства, приели храната, биват освирквани, а пакетите са взимани от ръцете на децата и захвърляни на земята. Записът, качен и в YouTube, е без звук и не се чува защо е отказвана водата и храната и какво скандират мъжете.

Според властите повечето от имигрантите са от Сирия, Ирак и Афганистан. Всеки ден от Сърбия пристигат по 2000 нови. "Искаме Германия" и "Къде са човешките права", пише на импровизирани плакати, издигнати от имигрантите. В същото време финансовото министерство в

Берлин съобщи, че митниците са заловили пощенска пратка със сирийски паспорти - оригинални и фалшиви. Германските власти подозират, че те са за черния пазар, на който ги купуват "икономически имигранти", за да се представят за бежанци от войната в Сирия. "Много хора влизат още в Турция с фалшиви сирийски документи, защото знаят, че в ЕС по-лесно ще получат убежище", заяви пред френското национално радио Фабрис Легери, ръководил на европейската гранична служба Frontex./БЛИЦ



CHF CHF 1 2.084
GBP GBP 1 2.25873
RON RON 10 3.86994
TRY TRY 100 4.07911
USD USD 1 1.67208