ЕС и Свят 23.02.2025 16:09 Снимка: ДНЕС+
Белият дом: Тръмп е уверен, че уреждане на конфликта в Украйна може да бъде постигнат тази седмица
Вашингтон е изцяло съсредоточен върху преговорите за уреждане на Украйна, президентът на САЩ Доналд Тръмп е уверен, че конфликтът може да бъде прекратен тази седмица, каза в събота прессекретарят на Белия дом Каролайн Ливит, отговаряйки на въпроси на ТАСС.
Тя добави още, че все още няма съобщения за евентуална лична среща между руския президент Владимир Путин и Тръмп.
„Нямам никакви подробности и нямам какво да кажа [за това]“, каза тя, коментирайки запитване да каже колко скоро може да се състои срещата очи в очи между Путин и Тръмп и дали се планира да се проведе в Саудитска Арабия.
"В момента президентът Тръмп и неговият екип са силно фокусирани върху продължаването на преговорите с двете страни в тази война за прекратяване на конфликта.
И президентът Тръмп е много уверен, че можем да направим това тази седмица", каза говорителката на Белия дом.
Тя не даде обяснение за последното си изказване. Очевидно Левит е имал предвид следващата седмица. Прессекретарят обаче не уточни на какво се базира тази прогноза.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:50 Хороскоп за четвъртък, 19 март 2026 г.
- 19:35 Дъщерите на Андрю в шок: Как Беатрис и Юджини преживяват скандала с баща си?
- 19:24 САЩ изпратиха партида хуманоидни бойни роботи в Украйна
- 19:18 Снимките на "Джуманджи 4" приключиха: Звездите се сбогуваха със снимачната площадка
- 19:03 Ретроградният Меркурий приключва със старта на кампанията, но тежката му "сянка" ще влияе на вота
- 18:56 DARA представя официалното видео към "Bangaranga"
- 18:48 Китай предложи на Тайван обединение в името на енергийната сигурност
- 18:40 Скандал с изстрели, заплахи за убийство и барикада в хижа на Витоша след смяна на управителя