Белият дом скочи срещу холивудската звезда Джордж Клуни - бил "военен престъпник и слаб актьор"

ЕС и Свят 10.04.2026 15:40 Снимка: ДНЕС+

Белият дом скочи срещу холивудската звезда Джордж Клуни - бил "военен престъпник и слаб актьор"

Холивудският актьор Джордж Клуни си навлече гнева на Белия дом, след като отправи остра критика към президента на САЩ Доналд Тръмп след бруталната му закана да заличи Иран за една нощ с военна сила срещу иранска инфраструктура.

В отговор Белият дом атакува лично актьора, без да коментира същността на изказването му.

 

Клуни изрази позицията си по време на събитието „Диалози за таланта“ в северния италиански град Кунео. Той подчерта, че не става въпрос за политически възгледи, а за основни морални принципи, съобщи израелската медия Мигнюз.

Актьорът се обърна към публиката, като заяви:

 

„Някои твърдят, че Доналд Тръмп е нормален. Но ако човек казва, че иска да сложи край на цивилизацията, това е потенциално военно престъпление. Може да имаш консервативни възгледи, но трябва да съществува граница на допустимото, която не бива да се преминава.“

Клуни бе силно разгневен на публикацията на Тръмп, направена часове преди обявяването на двуседмично примирие между САЩ, Иран и Израел. В съобщението си американският президент предупреди: „Цяла една цивилизация може да загине тази нощ и никога няма да се върне. Не искам това да се случи, но вероятно ще се случи.“

След острото и директно изказване на холивудската звезда, администрацията на президента на САЩ реагира веднага. Директорът по комуникациите на Белия дом, Стивън Чунг, разпространи изявление, в което разкритикува Клуни, като премина всякакви граници.

В текста се казва: „Единственият, който извършва военни престъпления, е Джордж Клуни, предвид ужасните му филми и слабата му актьорска игра.“

След "престрелката" между актьора и администрацията на Тръмп, се появиха и твърдения, че Клуни е реагирал толкова остро и заради съпругата си Амал, която е родена в Ливан, а страната също е част от големия световен конфликт в момента. Заради продължаващите израелски удари срещу Ливан, Иран дори реши да се оттегли от договореното двуседмично прекратяване на огъня със САЩ.

Източник: Лупа.бг

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355