ЕС и Свят 13.01.2021 09:10 Снимка: ДНЕС+
Бебе се излекува след 51 дена на апаратно дишане заради COVID-19 в Русия
Рускиня, приета в болница в напреднала бременност с потенциално фатално увредени бели дробове заради Ковид-19, прегърна бебето си, след като роди със секцио и прекара 51 дена на апаратно дишане, съобщи Ройтерс.
Оксана Шеломенцева е хоспитализирана в сибирския град Иркутск в 32-ата седмица на бременността, след като три дена е с висока температура. Скенерът показва катастрофално увреждане на белите дробове, както и че нероденото бебе не получава достатъчно кислород. Лекарите веднага правят секцио и израждат бебето Лиза. Те обаче се притесняват дали майката ще се възстанови. Тя останава почти два месеца на апаратна вентилация, предаде БТА.
"Случаят беше много сериозен - каза Галина Шкандрий, завеждащ отделението по анестезиология и интензивни грижи в болницата. Цялото отделение допринесе пациентката да се възстанови от 100 процента белодробно увреждане и множествена органна недостатъчност".
Шеломенцева е изписана вчера. Заедно с бебето Лиза тя има три деца./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)