Башар Асад: Има връзка между събитята в Сирия и Украйна

ЕС и Свят 27.03.2015 08:05

Сирийският президент Башар Асад заяви, че целта на дестабилиозирането на ситуацията в Сирия и Украйна е опит за отслабване на Русия. Това той заяви в интервю за руски журналисти, предава ТАСС.
„Ама връзка между сирийската криза и случващото се в Украйна. Първо, и двете страни имат значение за Русия, второ, защото и в единия, и в другия случай целта е една – да се отслаби Русия и да се зъдаде марионетска държава”, каза Асад.
Сирийският президент подчертам, че задължение на всяка държава е защити интересите на народа и страната си. Той заяви, че ролята на държавата се свежда до това тези интереси да се реализират.

Сирийският президент Башар Асад смята, че засилването на присъствието на Русия в Източното Средиземноморие помага за укрепването на стабилността в региона, пише „Росийская Газета“. „Русия играе важна роля в укрепването на стабилността в целия свят. В тази връзка мога да кажа, че приветстваме разширяването на руското присъствие в източното Средиземноморие , особено край нашите брегове и в нашите пристанища“, заяви президентът на Сирия.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355