ЕС и Свят 03.12.2024 10:20 Снимка: ДНЕС+
Българка загина при тежка катастрофа в Турция
Българска гражданка е загинала при тежка катастрофа между автобус и камион в окръг Денизли, Югозападна Турция. Това съобщи кореспондентът на БТА Нора Чолакова.
Катастрофата е станала около 3 ч. през нощта местно време (2 ч. през нощта българско време) на пътя Измир-Денизли. Автобусът е пътувал от град Дидим (окръг Айдън) за град Алания (окръг Анталия).
Автобусът се е блъснал странично в ТИР, излизащ от бензиностанция. В района на инцидента са изпратени линейки, както и екипи на пожарната, полицията и жандармерията. Ранените хора, затиснати в автобуса, са били извадени от екипи на пожарникарите и от медици.
Една от пътничките с инициали Г. К. (с българско гражданство) е починала на място. Пострадалите хора са приети в различни болници в района.
Предприето е разследване по случая.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.1035 |
GBP
|
1 | 2.23141 |
RON
|
10 | 3.84582 |
TRY
|
100 | 4.03978 |
USD
|
1 | 1.69865 |
Последни новини
- 20:37 Хороскоп за сряда, 5 ноември 2025 г.
- 19:33 Битка с глупостта: Инфлуенсърите в Китай вече ще доказват професионална квалификация
- 19:25 Натали Трифонова отпразнува погачата на сина си
- 19:17 Седемкратният шампион Джокович все пак ще играе на АТР финалите
- 19:10 София и Скопие подписват ключов документ за строежа на жп тунела от Коридор №8
- 19:02 Безкрайна борба на центъра и крайнодясното. Европа навлиза в епоха на повтарящи се цикли
- 18:56 Гуверньорът на БНБ: Или промени в бюджета, или алтернативата е по-високи данъци и по-висок дълг!
- 18:53 Най-страшните места в Европа, в които има хелоуински дух