ЕС и Свят 31.03.2021 11:07 Снимка: ДНЕС+
Австралиецът Джок Полфрийман е напуснал България
Не е ясно дали е изплатил кръвнината на семейството на убития студент
Джок Полфрийман, който излежа в затвора 12 години от 20 годишната си присъда за убийството на студента Андрей Монов, е напуснал България, съобщава bTV. Австралиецът от два месеца не е в страната.
Полфрийман излезе от затвора през 2019 г. Предсрочното му освобождаване предизвика остра реакция в обществото.
Наложената му забрана за напускане на България беше отменена от съда и той е заминал законно и без проблеми.
До момента не е ясно дали е изплатил кръвнината на семейството на убития студент.
Джок Полфрийман настоява, че не е убил Андрей Монов умишлено и по хулигански подбуди. Австралиецът твърди, че става дума за неизбежна самоотбрана.
„Не се страхувам за живота си, защото имам голямо доверие на българския народ, който ме е пазил досега. За 12 години всички, които са ме защитавали са българи”, изтъкна Полфрийман докато беше в центъра за временно настаняване в Бусманци./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:21 Хороскоп за неделя, 26 юли 2026 г.
- 19:35 Китай евакуира над 20 000 души заради приближаващия тайфун Ноул
- 19:24 Експерт: Европейската сигурност е невъзможна без Турция
- 19:14 Защо Демерджиев се скатава и хвърля димки за Калушев, вместо да представи доказателствата
- 19:03 Мъск: Да се изисква от Русия да изтегли войските си от Украйна е нереалистично
- 18:52 Киев обяви "протест до дупка" в подкрепа на Михайло Федоров
- 18:40 НАП: Ревизията на Демерджиев не е показала данъчни задължения или средства с неясен произход
- 18:29 Иван Шишков: Поръчката за над 1 милиард евро за основни ремонти ще бъде прекратена