ЕС и Свят 06.06.2026 15:48 Снимка: ДНЕС+
Атака на ураински дрон против турски риболовен кораб в Черно море, има загинал и ранени
Един човек е загинал, а други четирима са били ранени, след като плаващ под турски флаг риболовен кораб е бил атакуван в Черно море, съобщи командването на Турската брегова охрана, цитирано от "Хюриет дейли нюз".
Плавателният съд "Дуру 67" е бил нападнат западно от Севастопол край Кримския полуостров на 5 юни, според съобщение на бреговата охрана. Корабът е пострадал при атаката и по-късно е потънал, предаде БТА.
Друг намиращ се наблизо риболовен кораб е спасил петимата членове на екипажа от потъващия плавателен съд и се е насочил към пристанище Инеболу на турския черноморски бряг. Един от пострадалите членове на екипажа, който е бил в тежко състояние, е починал по време на пътуването.
След съобщението за инцидента плавателен съд на бреговата охрана с медицински екип на борда е отплавал от Инеболу. Той достигнал до риболовния кораб на около 115 морски мили северно от пристанище Инеболу и прехвърлил на борда си ранените и тялото на починалия. След пристигането в Инеболу пострадалите са били откарани в болница.
Директорът на окръжната здравна служба в окръг Кастамону Февзи Явузйълмаз заяви, че раните са причинени основно от парчета от шрапнели. Той уточни, че двама от ранените са сравнително леко пострадали, а другите двама са с по-сериозни наранявания.
До момента няма информация кой е извършил нападението, отбелязва турското онлайн издание.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:42 Вучич: Защо не ме наричат Румен Радев, а Путин от Temu?
- 09:35 Поредно НПО: Лена Бориславова, Весела Чернева, Георги Лозанов и Йонко Грозев за правосъдие
- 09:28 Ще препъне ли Натура 2000 и магистрала Черно море?
- 09:20 МОН предлага нов график за ваканциите на учениците през 2026/2027, пита родителите
- 09:12 Бой беляза края на финала на световното първенство по футбол
- 09:05 България е с най-висок дефицит в ЕС за първото тримесечие
- 08:58 Зеленски освободи главнокомандващия на ВСУ ген. Сирски
- 08:52 Приеха Бюджет' 2026 на второ четене в комисия с 5,7 % дефицит