Арсенал обърна Манчестър Юнайтед, проблеми с контузии за "дяволите"

ЕС и Свят 28.07.2024 17:22 Снимка: ДНЕС+

Арсенал осъществи обрат и победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в контролна среща преди началото на сезона, която се игра в Лос Анджелис.

Освен със загуба "червените дяволи" се сдобиха и с контузии на двама от най-важните си играчи. Нападателят Расмус Хьойлунд и новият защитник Лени Йоро получиха трави през първото полувреме и трябваше да бъдат заменени принудително.

Именно датският стрелец изведе Юнайтед напред в резултата още в десетата минута след извеждащо подаване на Маркъс Рашфорд и преборване на младия бранител Ейдън Хевън.

Габриел Жезус изравни за "артилеристите" след 25 минути игра, възползвайки се от асистенция от левия фланг на Итън Нванери.

Победният гол за лондончани вкара резервата Габриел Мартинели в 81-ата минута след финт и удар в наказателното поле.