ЕС и Свят 22.09.2022 11:00 Снимка: ДНЕС+
Apple ще вдигне цените си онлайн
От пети октомври цените в App Store ще се увеличат с около 20%, като промяната ще засегне и покупките в приложенията, съобщи Apple тази седмица.
Поскъпването ще засегне предимно Европа, но и други страни, като увеличението на нашия континент е обосновано с отслабването на еврото спрямо долара.
Най-ниският праг на цените в онлайн магазина от 0.99 евро ще бъде увеличен на 1.19 евро, а най-високият от 999 евро ще се вдигне до 1199 евро.
Тази динамика между долара и еврото доведе и до по-високи цени на тазгодишната серия iPhone 14.
Добрата новина обаче е, че ще продължим да плащаме същите суми за автоматично подновяващите се абонаменти, за които вече имаме абонамент.
Подобна промяна не е нетипичен ход за Apple, тъй като компанията често коригира ценообразуването в App Store.
Миналата година например Apple свали прага на най-ниските си цени от 1.09 евро на 0.99 евро.
Настоящата промяна ще засегне и потребителите в Япония, Малайзия, Южна Корея, Виетнам, Пакистан, Чили и Египет.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие