Андрий Ермак: Скоро предстои среща на представители на Украйна и САЩ

ЕС и Свят 06.03.2025 08:38 Снимка: ДНЕС+

Андрий Ермак: Скоро предстои среща на представители на Украйна и САЩ

Началникът на канцеларията на украинския президент Андрий Ермак заяви, че днес е обсъдил в телефонен разговор следващите стъпки към „справедлив и траен мир“ с американския съветник по национална сигурност Майк Уолц, предаде Ройтерс.

Ермак написа в социалната мрежа Х, че с Уолц са „обменили гледни точки по въпросите на сигурността и уеднаквяване на позициите (на двете страни)“, както и че са планирали среща между украински и американски представители в близко бъдеще, „за да продължат важната работа“.

Междувременно украинският президент Володимир Зеленски каза по време на традиционното си вечерно обръщение, че има „положително движение“ в сътрудничеството със САЩ и очаква резултати още през следващата седмица, включително и скорошна среща между двете страни.

CHF CHF 1 2.09718
GBP GBP 1 2.25873
RON RON 10 3.85537
TRY TRY 100 4.18744
USD USD 1 1.68577