Aлбанците излизат от македонското правителство
ЕС и Свят 29.05.2007 09:23
В Македония по-малкият съюзник в управляващата коалиция, Демократичната партия на албанците (ДПА), реши да се оттегли от правителството. Това съобщи setimes.com, цитирайки заместник-лидера на партията Мендух Тачи. Той заяви, че нивото на диалога в коалицията е ниско, както и че управляващата партия ВМРО-ДПМНЕ не е изпълнила обещанията, дадени на ДПА във връзка с правата на етническите албанци.
Изявлението на ДПА идва седмица, след като друга албанска етническа партия, Партията за демократичен просперитет (ПДА), обяви, че ще се включи в правителството.
Междувременно ВМРО-ДПМНЕ и най-голямата албанска етническа партия, Демократичната партия за интеграция, обявиха, че са пред постигане на споразумение. Тачи призна, че решението на ДПА е отчасти резултат от това развитие на нещата. /News.bg
Изявлението на ДПА идва седмица, след като друга албанска етническа партия, Партията за демократичен просперитет (ПДА), обяви, че ще се включи в правителството.
Междувременно ВМРО-ДПМНЕ и най-голямата албанска етническа партия, Демократичната партия за интеграция, обявиха, че са пред постигане на споразумение. Тачи призна, че решението на ДПА е отчасти резултат от това развитие на нещата. /News.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:06 Съдът регистрира партия "Прогресивна България"
- 08:58 Бивш министър в кабинета на Педро Санчес бе осъден на 24 години затвор за корупция
- 08:51 Бабиш забрани на чешкия президент да присъства на срещата на върха на НАТО
- 08:43 Антон Кутев: Искаше ми се да вървим много по-бързо, искаше ми се да сме много по-решителни
- 08:36 Иван Шишков: Къщите в "Баба Алино" трябва да бъдат съборени, няма друго решение
- 08:28 САЩ временно свалят петролните санкции срещу Иран
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан