ЕС и Свят 29.03.2025 14:16 Снимка: ДНЕС+
"Ахмат": Остават ни три села до пълното освобождение на Курска област
Руските военни трябва да изтласкат украинските въоръжени сили от още три населени места в района на Курск, за да освободят напълно територията на областта след офанзивата на Киев от август 2024 г.
Това заяви заместник-началникът на Главното военно-политическо управление на въоръжените сили на Русия, командващ специалните части "Ахмат" на руското министерство на отбраната генерал-лейтенант Апти Алаудинов.
„Общо три населени места останаха в ръцете на врага. Дори в тези три населени места положението на противника сега е много тежко, критично, защото там украинците търпят много големи загуби и вече разбират, че нямат логистични възможности. Силите им там вече са на изчерпване“, отбеляза той.
В петък руското министерство на отбраната съобщи, че бойци от военната групировка "Север" са освободили село Гоголевка.
Руските служби за сигурност съобщиха, че там 80-та десантно-щурмова бригада от Въоръжените сили на Украйна е понесла "колосални загуби".
„Всички унищожени вражески войници се водят като „безследно изчезнали“ в родината си“, каза източникът от ведомството.
Плененият военнослужещ от 80-та бригада на въоръжените сили на Украйна Сергей Шипотко, обикновени мобилизирани украинци са на предната линия в 80-а десантно-щурмова бригада в района на Курск, докато елитните части са изпратени дълбоко в тила.
80-та десантно-щурмова бригада на Въоръжените сили на Украйна се счита за елитно подразделение на Украйна. Според руски медии подготовката му е извършена от американските морски пехотинци още преди началото на войната
През август 2024 г. бригадата е прехвърлена в посока Курск.
Щурмови самолет Су-25 е унищожил с авиационни ракети концентрирана жива сила и бойна техника бронирана на украинските въоръжени сили в пограничния район на Курска област, съобщи руското министерство на отбраната.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:35 Девет делфина и над 300 средиземноморски буревестници са открити мъртви край Дуранкулак
- 15:23 Експерти: 100 евро ще излезе скромна трапеза на българите за Великден, агнешкото е с 5 евро нагоре
- 15:13 МРРБ с интерактивна карта, която показва къде отиват парите на общите: Ще се следи всеки един цент
- 15:04 Министерството на здравеопазването предлага по-добър контрол при подвижните избирателни секции
- 14:54 Добрев: Асен е акулата! Политически уби и самоуби всички от ПП, начело със създателя й Кирил Петков
- 14:43 Вашингтон разреши временно покупко-продажбата на ирански петрол
- 14:31 Тръмп: не искам прекратяване на огъня в Иран
- 14:21 Алгафари за Демерджиев в ГДНП: Давани ли са насоки или разпореждания за поведението на МВР на вота?