ЕС и Свят 21.10.2021 09:59 Снимка: ДНЕС+
Администрацията на Байдън моли ОПЕК за повече петрол
Администрацията на президента на САЩ Джо Байдън не се отказва от опитите си да убеди ОПЕК, че трябва да разреши изпомпване на по-голямо количество петрол, на фона на високите цени на горивата по бензиностанциите в Съединените щати, пише Oil Price.
"Дори и да не сме членове на ОПЕК, ще продължаваме да се опитваме да решим проблема с доставките". Това заяви прессекретарят Джен Псаки по време на брифинг в Белия дом.
По думите му има и изцяло логистични проблеми. "На някои места в страната има недостиг на гориво, а на други не. Работим и по решението на този въпрос", казва още Псаки.
"Наясно сме с въздействието от всяко увеличение на цените на бензина или други разходи върху американския потребител".
В страната назрява недоволство сред американските граждани, заради повишаването на цените, дори когато местното производство на петрол се увеличава./money.bg
Още по темата
-
Американският лек суров петрол се насочва към седмично повишение
преди 1 седмица
-
-
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23626 |
RON
|
10 | 3.84197 |
TRY
|
100 | 3.90542 |
USD
|
1 | 1.66894 |
Последни новини
- 09:19 В ЕС се споразумяха: 90 млрд. евро заем на Украйна, без да се ползват руските активи
- 09:16 Диян Стаматов: Езиковата компетентност на младото поколение е много страшна
- 09:13 Путин ще проведе ежегодната си пресконференция и сесия с въпроси и отговори
- 09:09 Без Синя и Зелена зона в София по празниците
- 09:04 Златото отново бележи рекорди, мина 4400 долара за тройунция
- 09:00 Пеевски: Февруари ще е много тежко! Следващите шест месеца ще са критични
- 08:52 Желязков: България е готова да бъде активен и отговорен партньор в рамките на паричния съюз на ЕС
- 08:45 Сачева за промените в НК за незаконни социални услуги: В тези вълчи времена поне за малко бяхме хора