90 % от албанците на Балканите искат да живеят в една държава

ЕС и Свят 06.02.2008 15:25

Албанците на Балканите трябва да живеят в една държава. Това заявиха 90 % от анкетираните в телефонно проучване, проведено сред зрителите от Албания, Косово, Македония, Черна гора и Южна Сърбия на предаването на тема “Сътрудничеството между албанците”, излъчено снощи по албанската телевизия “Вижън плюс”.

Според телефонната анкета над 90 % от зрителите са заявили, че са за това албанците да живеят в една единна, естествена албанска държава. Против бяха само 5 %. В предаването говориха и бившият албански външен министър Паскал Мило и анализаторите Коцо Данай и Сокол Дервишай. Те подчертаха, че е естествено да се очаква постепенно обединяване на албанците.

Провъзгласяването на независимостта на Косово беше оценено също така като естествен елемент от създаването на една нова държава на албанците в региона. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355