
ЕС и Свят 30.05.2025 08:46 Снимка: ДНЕС+
63 загинали младежи: Северна Македония завърши разследването на пожара в „Пулс“
Главният прокурор на Северна Македония Любомир Коцевски съобщи, че разследването на пожара в дискотека „Пулс“ в Кочани е приключило. При пожара в дискотеката на 16 март загинаха 63-ма младежи, а над 200 бяха ранени.
След два месеца и половина разследването приключи. В следващите 15 дни защитата ще може предостави своите доказателства, които прокуратурата ще анализира след изтичането на този срок. Тогава ще бъде взето решение какъв ще бъде изходът", поясни Коцевски.
"Никога преди не е имало подобен случай в страната ни. Това е сложно разследване с много работа, в които са участвали 13 прокурори. Всички релевантни доказателства, които са били важни за разследването, са получени в рекордно кратки срокове", каза още той.
Според него "разследването за поведението на полицаите, които са били в дискотеката онази нощ, продължава и не изключва възможността да бъде разширено още, ако бъдат предоставени допълнителни доказателства".
![]() |
1 | 2.10327 |
![]() |
1 | 2.25352 |
![]() |
10 | 3.85089 |
![]() |
100 | 4.1692 |
![]() |
1 | 1.67667 |
Последни новини
- 09:21 Цените на фериботните билети в Гърция са сред най-високите в Европа
- 09:13 СЗО: Ваксинацията на децата в Европа изостава
- 09:04 Пожарът в Рила е локализиран и ограничен
- 08:56 Силни бури в района на Ню Йорк; двама души загинаха при наводнения в Ню Джърси
- 08:49 Образователната комисия в НС ще разглежда скандала около таксите в СУ
- 08:41 Пуснаха скандалния участък на ул. "Опълченска" в София
- 08:34 Времето в сряда: Динамично - ще се редуват слънце и дъжд
- 21:16 Хороскоп за сряда, 16 юли 2025 г.