600 албанци почват работа в македонската армия

ЕС и Свят 31.08.2007 12:52

Конкурс за набиране на 300 албанци в редиците на Армията на Република Македония (АРМ) ще бъде обявен тези дни, пише македонският вестник „Време”. До края на тази година ще бъде обявен още един конкурс за набиране на нови 300 албанци, с което броят на албанците в АРМ ще стигне 600. Това заяви Иляз Халими, заместник-министър за отбраната.

Според Халими това е задължение, произтичащо от Охридския договор. В конкурса ще могат да участват всички заинтересовани младежи до 27-годишна възраст, а условието е всеки кандидат да отбил редовната си военна служба и да е завършил средно образование. Около 17 % са албанците в армията и в Министерството на отбраната. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355