България 14.12.2021 15:46 Снимка: ДНЕС+
Зоран Заев очаква деблокиране на началото на преговорите на РСМ за еврочленство
Премиерът на РС Македония Зоран Заев е оптимист за сътрудничеството си с новото правителство на България.
В пост в социалната мрежа Фейсбук той обясни, че е поздравил новоизбрания премиер Кирил Петков. В разговора изразихме готовност да ускорим комуникацията и сътрудничеството си в множество работни групи в сферите на икономиката, културата, здравеопазването, енергетиката, инфраструктурата и други области, представляващи интерес за македонската и българската е гражданите, пише Заев.
Той е пожелал успешен мандат и реализация на всички приоритети, заложени в програмата на неговото Правителство, с цел облагодетелстване и просперитет на българската държава.
Съгласихме се да продължим да работим по намирането на приемливо решение за деблокиране на процедурата за започване на преговори за членството на Северна Македония в ЕС и за нов положителен импулс за укрепване на двустранните отношения между нашите две страни в името на общо европейско бъдеще./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:43 Хороскоп за четвъртък, 30 юли 2026 г.
- 19:34 BMW съкращава 8000 работни места в световен мащаб
- 19:26 Детската болница в Бургас получи разрешително
- 19:19 Шарън Стоун за възстановяването след инсулта: Отказването на лекарствата беше истински кошмар
- 19:11 Земетресението в Япония спря производството на Toyota и други индустриални гиганти
- 19:03 Горещо, до 37 градуса, без валежи
- 18:56 "Нетфликс" изпревари Би Би Си като първи избор за гледане на британците
- 18:48 От безалкохолни сауна партита до уъркшоп за крещене: Новите социални ритуали срещу стреса